Časté dotazy - Technické informace o připojení

Co znamená připojení přes anténu, co to obnáší ?

Kvůli kvalitnímu příjmu internetového připojení budeme optimálně potřebovat umístit přijímací jednotku na střechu. Od této jednotky budeme táhnout jeden kabel o průměru cca 6mm, který potřebujeme dotáhnout k zásuvce s 230V, nejlépe do prostor, kde bude umístěn router. Je proto potřeba vyřešit trasu tohoto kabelu, například podhledy nebo nepoužívaným komínem až do prostor, kde bude router.

Mám již stávajícího poskytovatele, půjdou použít kabely, co už mám ?

V dnešních dobách se již používají tzv. PoE zařízení, tj. na střechu vám vede datový kabel, který se zapojuje do antény. V tomto případě je možné pouze vyměnit antény a nemusí se přetahovat kabel. Pokud máte ale starý způsob internetového připojení přes koaxiální kabely, je potřeba kabel vyměnit za novější. Pokud nevíte, který způsob z výše popsaných připojení nyní máte, stačí se na nás obrátit a zdarma u Vás doma provedeme technickou konzultaci, co bychom kde potřebovali vyměnit, případně jaké práce by bylo potřeba udělat.

Kam optimálně umístit Wi-Fi router ?

Aby Internetové připojení fungovalo co nejlépe, doporučujeme router umístit do míst, kde se nejvíce pohybujete se zařízením, na kterém chcete internet využívat. Optimálně to bude v pracovně, obývacím pokoji nebo v místech chodby, okolo které jsou ostatní místnosti. Nedoporučujeme umisťování routerů do půdních prostor, sádrokartonové stropy obsahují železné profily, které výrazně omezují wifi signál a může to vést k výpadkům internetového připojení či k pomalému načítání.